Do Bawarii wróć…!

Wiedząc, że nauka języka nie odbywa się tylko w szkolnej ławie, a znajomość języka obcego to także znajomość kultury danego kraju, jego historii czy regionu, w dniach 13 -17maja odbyliśmy z klasami 7 i 8 wycieczkę marzeń do Bawarii.

Pierwsze trzy dni spędziliśmy w Monachium, gdzie zwiedziliśmy starówkę, pałac Nymphenburg, galerię malarstwa Alte Pinakotek i największe w Europie muzeum techniki (Deutsches Museum). Byliśmy gośćmi w wiosce olimpijskiej, a także wjechaliśmy na wieżę telewizyjną, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta.

Niepowtarzalne emocje przeżyliśmy w  studiu filmowym Bawaria Filmstadt oglądając  kulisy powstawania filmów, plany filmowe i scenografie wielu światowych produkcji (m.in. Das Boot, Star Trek, Niekończąca się opowieść, Asterix i Obelix kontra Cezar), a także sami sprawdziliśmy nasze aktorskie talenty J

Kolejną atrakcją było muzeum BMW Welt, z najstarszymi ale i najnowszymi modelami aut i motocykli tej firmy. Zagościmy na stadionie piłkarskim drużyny Bayern München, Allianz Arena i wszystkich jego zakamarkach, dokąd zwykły kibic w czasie meczu nie ma wstępu: szatniach, salach fizjoterapii i tej, gdzie odbywają się konferencje prasowe.

W kolejnych dniach zwiedziliśmy słynny zamek szalonego króla Ludwika II, Neuschwanstein, który dziś pojawia się w czołówce każdej disnejowskiej kreskówki, słynną skocznię narciarską w Garmisch- Partenkirchen i  podziwialiśmy przepiękne alpejskie krajobrazy z wiszącego na wysokości prawie 200m mostu Reutte.  W drodze powrotnej do domu wjechaliśmy na Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec (2962m), który przywitał nas pięknym słońcem, zapierającymi dech w piersi widokami Alp oraz mnóstwem śniegu, więc natychmiast stoczyliśmy bitwę na śnieżki!

Wracając przez Austrię zahaczyliśmy o Świat Kryształów Swarovskiego czyli Swarowski Kristallwelten, który był ostatnim punktem naszej wyprawy.

Przeżyliśmy mnóstwo wrażeń, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć utrwalając niepowtarzalne chwile i  przepiękne krajobrazy. Naszą przygodą  dzielimy się także na facebooku szkoły. Zapraszamy!