Dzień bezpiecznego internetu

Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji oraz edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę i pracę. W obecnych czasach globalna Sieć jest czymś niezwykle potrzebnym, a w przyszłości na pewno stanie się wręcz niezbędna. Jednak najwspanialsze możliwości komputera i Internetu nie mogą nam przysłonić świadomości tego, że w Sieci możemy spotkać wiele zagrożeń.

            Wychowawcy  świetlicy "Pod Słonkiem" 1 marca 2018 r. podsumowali   miesiąc bezpiecznego internetu pod  hasłem "Dzień bezpiecznego internetu. Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

            Pani Aleksandra Grudzień pokazała uczniom prezentację o bezpieczeństwie w internecie. Przedstawiła zagrożenia płynące z internetu, jak należy się zachować podczas korzystania z sieci. Uczniowie wspólnie z ułożyli zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

            Na podsumowanie szeregu zajęć  nauczyciele świetlicy przygotowali test o bezpieczeństwie w internecie.

            Wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie ze sprawdzianem z wiedzy o internecie. Trudno było wyłonić zwycięzcę ostatecznie wygrało trzech uczniów:  Dawid Arabski z kl. III f, Michał Nowak z kl. IIIf oraz Jakub Laskowski z kl. Ia. Zwycięzcy otrzymali odznakę oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczniowie otrzymali słodki upominek oraz odznakę " Dzień bezpiecznego internetu. Tworzymy kulturę szacunku w sieci".