Kąciki tematyczne

Sale świetlicy zostały wyposażone w kolorowy sprzęt i pomoce pozyskane w ramach programu „Radosna Szkoła”. Kąciki tematyczne: zabawy, teatralny, czytelniczy i przyrodniczy wzbogaciły się o mebelki, foteliki, maty, półeczki na zabawki, scenki teatralne, pacynki, książki, regalik na prasę,tablice magnetyczne i gry edukacyjne.

W kąciku czytelniczym dzieci przeglądają prasę dzieciącą i czytają ulubione książeczki, rozwijając swoje zainteresowania.

W ramach realizacji programu "Owoce i warzywa w szkole", propagując zdrowe odżywianie, uczestnicy świetlicy umieścili w kąciku przyrody wystawę warzyw i owoców.

Wykorzystując podczas zajęć sprzęt „Radosnej Szkoły” dzieci rozwijają m.in. wyobraźnię, spostrzegawczość, sprawność ruchową, zdolności manualne, uczą się odpowiedzialności, szacunku do kolegów, a także odpoczywają w odpowiednich warunkach.