Program Edukacyjny "Wybieram wodę"

 Nasza szkoła jest placówką promującą zdrowy styl życia. Uczniowie klasy II d i IIe przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,, Wybieram wodę”. Nadrzędnym celem programu jest zachęcenie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. W ramach tego projektu przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez realizatora programu. Zrealizowane tematy: ,,Od kropli wody do organizmu człowieka”, ,,Kropla cenniejsza niż złoto”, ,, Ochrona zasobów wodnych”. W trakcie ich realizacji  uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie mieszka woda, do czego jest nam potrzebna, jakie jest znaczenie wody w organizmie człowieka, ile wody dostarczmy i tracimy w ciągu dnia, jak możemy ją oszczędzać, sposobami uzdatniania wody pitnej oraz  jak dużo jest na Ziemi wody nadającej się do picia. Wspólnie braliśmy również udział w zawodach i zabawach ruchowych z elementami rywalizacji, której nagrodą były butelki wody mineralnej.
W trakcie realizacji programu odbył się konkurs plastyczny we wszystkich klasach drugich pt. ,, Wolę wodę”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na uroczystym apelu zachęcającym do jej picia. I miejsce zdobyła Emilia Rutkowska z kl. II e, drugie miejsce otrzymała Paulina Kruk z kl IId, trzecie- Marta Spadło z kl.IIc. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyła dzieciom p. dyrektor  Ewa Maciejewska.  Przedstawienie obejrzały również dzieci z gr V  Przedszkola Samorządowego nr 9 w Kielcach. Po apelu mali artyści zaprosili swoich kolegów i koleżanki na degustację wody mineralnej.

Dzięki realizacji programu uczniowie mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka, jak również zdrowego stylu życia oraz odżywiania. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce.

Więcej zdjęć w Galerii