VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas egzaminów, prowadzonych przez dzieci!

VI edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” odbyła się 30 września 2016 roku. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 2977 szkół z całego świata, w tym Nasza Szkoła oraz aż 2872 placówek z całej Polski. W czasie przygotowań do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw i konkursów w czasie lekcji matematyki i języka angielskiego, prowadzonych m.in. przez panią Wicedyrektor Katarzynę Szumańską, panią Sabinę Kaczmarczyk, panią Renatę Kwiatkowską, panią Anetę Pietrus, panią Elżbietę Drogosz i panią Emilię Łagowską. W salach matematycznych, holu głównym oraz korytarzach szkolnych przygotowano wystawy o Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

30 września w holu głównym szkoły odbył się wielki finał akcji. Pani Patrycja Karykowska (nauczyciel – bibliotekarz) oraz Emilia Łagowska (nauczyciel języka angielskiego) wspólnie z uczniami klasy VIc w roli egzaminatorów, zorganizowały wielki test na znajomość tabliczki mnożenia. Młodsi i starsi uczniowie oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę i refleks, rozwiązując tzw. „mnożeniowe 5-zagadki” czy uczestnicząc w grze planszowej, w której nie tylko liczyła się biegła znajomość tabliczki mnożenia, ale także znajomość języka angielskiego. Uczestnicy gry stanęli przed nie lada wyzwaniem, próbując rozwiązywać zadania w języku angielskim. Akcja przyciągnęła tłumy śmiałków, którzy za poprawnie rozwiązane zadania w języku polskim i angielskim otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz pamiątkowe zakładki do książek. Wszyscy uczestnicy wydarzenia przyznali, że bardzo podobała się taka zabawowa forma nauki i powtarzania wiadomości.

Opracowała: Patrycja Karykowska

(nauczyciel – bibliotekarz)

Więcej zdjęć w Galerii