Wyniki Konkursu „Zaloguj czyste powietrze” mamy III miejsce!

28 lutego 2019 roku w Targach Kielce odbył się I Kongres Ekologii Powietrza. W uroczystości wzięli udział Prezydent Kielc -Bogdan Wenta, radny Rady Miasta Kielce – Maciej Bursztein oraz Prezes Zarządu Targów Kielce – Andrzej Mochoń. Wśród tak szacownego grona znaleźli się reprezentanci naszej szkoły uczniowie klasy 8b. Uczestnicy Kongresu wzięli udział w warsztatach o tematyce zagrożeń, jakie niesie smog. Zobaczyli również prezentację ukazującą przyszłość motoryzacji, np. autonomizację pojazdów, samochody elektryczne i pojazdy zeroemisyjne. W trakcie panelu dla młodzieży ogłoszono wyniki konkursu „Zaloguj czyste powietrze”. Do jego finału dostały się 4 z 33 szkół. Nasza szkoła znalazła się na podium zajęliśmy III miejsce, z 6 filmików (klas: 7a, 7d, 8b, 8c, 8d i 6c) wysłanych do organizatorów, nagrodę przyznano kl.8b. Film pt. "Smog odpada" zrealizowali Ernest Stuglik, Barbara Jaśkowska, Emilia Łabęcka, Aleksandra Sałata, Maksymilian Gola i Gabriela Foks.

Przygotowali oni krótki film, ukazujący przyczyny zatruwania. Wyraziliśmy w nim sprzeciw wobec tego niebezpiecznego zjawiska. W piosence, którą nagrali wyrażają niezgodę na niszczenie środowiska, a w samodzielnie ułożonym tekście - zachęcają do ochrony powietrza przed smogiem.

Nagrodę dla klasy - czek o wartości 500 zł wręczył uczniom prezydent B. Wenta z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczki ekologicznej. Nagrody indywidualne dla całej klasy, butelki Dafi, otrzymali uczniowie od firmy Formaster w Kielcach.

Więcej zdjęć z Gali rozdania nagród można zobaczyć TUTAJ.

Więcej o konkursie: Echo Dnia

Więcej o konkursie: UM Miasta Kielce

Nagrodzony film:

/opracowanie: B.Jaśkowska, A.Lachowska/

Opiekunowie: Beata Lubas, Przemysław Kaczmarski