Amazonia- ginąca cząstka planety

Wystawa prac plastycznych uczniów kl. 8D i 8E została zorganizowana z okazji szkolnych obchodów Dnia Ziemi 2021.  Podczas lekcji geografii uczniowie wyszukiwali informacje dotyczące puszczy amazońskiej. Na  pracach zostały umieszczone informacje dotyczące: flory, fauny, bogactw naturalnych oraz zagrożeń z jakimi boryka się selwa.
 

 

Szkolne obchody Dnia Ziemi 2021

Zapraszamy cała społeczność szkolną do udziału w szkolnych obchodach Dnia Ziemi. W dniach 19-24 kwietnia prosimy wychowawców i uczniów klas 4-8 o poświęcenie lekcji wychowawczej naszej planecie Ziemi. Może warto zastanowić się jak  racjonalnie korzystać z wody,  można porozmawiać o regionach szczególnie niszczonych przez człowieka, a równocześnie bardzo ważnych np. Amazonii. Można  zastanowić się w jaki sposób możemy dbać o środowiska naturalne zarówno w miejscu swojego zamieszkania jak i w znaczeniu globalnym.

17 kwietnia – Światowy Dzień Kostki Rubika

Kostka Rubika to popularna układanka logiczna, która ma swoją rzeszę fanów, zarówno wśród osób dorosłych, jak i nastolatków oraz dzieci. 17 kwietnia absolutnie nie wypada odmówić rywalizacji z tym wynalazkiem XX wieku. Sowa Poczytajka proponuje odrobinę historii i ciekawostek o Kostce Rubika, nowinki technologiczne, a także interesujące linki do wirtualnej wersji łamigłówki oraz serwisów ze strategiami logicznymi do nauki układania Kostki. Biblioteka Szkolna zaprasza do wspólnej przygody z Kostką Rubika!
ZALETY KOSTKI RUBIKA – dlaczego warto ją układać? 

Weź udział w Sondażu „Czy czytanie jest trendy?”

Jesteś Uczniem, Nauczycielem, Rodzicem? Weź udział w sondażu Biblioteki Szkolnej „U Sowy Poczytajki” przygotowanym w ramach realizacji zadań do certyfikatu „Biblioteka przyjazna uczniowi”. Odpowiedz na kilka prostych pytań ankietowych dotyczących czytelnictwa. Link do sondażu „Czy czytanie jest trendy?”: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc19KUGZHlcz1uexzvQWixAyTjSS821... ;
Bardzo dziękujemy za aktywny udział w Naszym sondażu!!!

 

Światowy Dzień Sztuki – Uczeń jako odbiorca e-kultury

Sztuka towarzyszy ludziom od samego początku cywilizacji – zachwyca, wzrusza, relaksuje. Jest elementarnym składnikiem ludzkiej kultury. W Światowym Dniu Sztuki  Biblioteka Szkolna „U Sowy Poczytajki” serdecznie zachęca do czytania książek, komiksów, zwiedzania zabytków, wybrania się do muzeum, teatru, filharmonii i zasmakowania kultury – oczywiście wirtualnie! Sowa Poczytajka przygotowała zestawienie artykułów, w których znajdziecie linki do bibliotek cyfrowych, portali, muzeów, filharmonii i teatrów, które umożliwiają zdalny kontakt ze sztuką i tekstami kultury.

Pierwsza tura rozgrywek w ramach „Ligi Sprawiedliwości”

Nasza Szkoła została zgłoszona do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Liga Sprawiedliwości”, zorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 15 kwietnia 2021 roku reprezentująca Naszą Szkołę 5-osobowa Drużyna Ka’Baczków zgłosiła wykonanie 3 zadań przewidzianych pierwszą turą konkursu: pracę plastyczną przedstawiającą Sąd Rejonowy w Kielcach, pracę literacką uzasadniającą wybór togi przez sędziego oraz grafikę z opisem przedstawiającą wnętrze sali sądowej.

Podsumowanie akcji „Rodzinne Czytanie: Zamaskowani książką”

Biblioteka Szkolna „U Sowy Poczytajki” serdecznie dziękuje Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za udział w Integracyjnej Akcji Fotograficznej „Rodzinne Czytanie – Zamaskowani książką” oraz Konkursie Plastycznym „Rodzinne Czytanie” i akcji bicia rekordu rodzinnego czytania, które zostały zorganizowane w ramach obchodów Miesiąca Czytelnictwa i realizacji zadań przewidzianych konkursowymi projektami edukacyjnymi „Zaczytana Szkoła”, „Biblioteka przyjazna Uczniowi” oraz „Biblioteka – Szkolne Centrum Informacji”.

Pokaż mi swoją biblioteczkę… Podsumowanie Akcji Fotograficznej

Biblioteka Szkolna „U Sowy Poczytajki” podsumowuje Integracyjną Akcję Fotograficzną „Pokaż mi swoją biblioteczkę…”, którą zorganizowano w ramach obchodów Miesiąca Czytelnictwa oraz realizacji zadań, celem których jest zdobycie przez Naszą Szkołę certyfikatu i tytułu „Zaczytana Szkoła”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję, sfotografowali swoje domowe biblioteczki lub ulubione zbiory książkowe.

W akcji udział wzięli, m.in.:

Uczniowie klas II: Amelia Sztenc – IIc;

Strony