Prezent od uczniów z Wiednia

Dziękujemy za wspaniały prezent!  Z radością informujemy, że w darze od uczniów ze Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu oraz Polskiej Misji Katolickiej otrzymaliśmy wspaniałe książki, napisane w j. niemieckim. I to niebagatelną ilość, bo całe 3 wielkie pudła!

Serce dla Hospicjum

W dzień Św. Walentego 14 lutego wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz kieleckiego Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Celem akcji było zebranie środków i  jednocześnie wzajemne złożenie sobie życzeń z okazji święta zakochanych. Uczniowie z  koszami  pełnych pierniczków w kształcie serca  spacerowali na ulicy Sienkiewicza  w  Kielcach.

,,Henryk Sienkiewicz – związki z regionem świętokrzyskim”

Dnia 14 lutego 2020r. uczniowie klasy VI e wraz z wychowawczynią panią Ewą Borkowską odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. W. Gombrowicza w Kielcach. Celem wizyty był udział w zajęciach edukacyjnych pt: ,,Henryk Sienkiewicz – związki z regionem świętokrzyskim” oraz zapoznanie z zasadami wypożyczania książek oraz funkcjonowaniem biblioteki. Lekcja biblioteczna bardzo zaciekawiła uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali zlecone ćwiczenia. Świetnie rozwiązali quiz podsumowujący prelekcję.

Lekcja Tolerancji

W dniu 12 lutego 2020r. dzieci z klasy II a były w Bibliotece Publicznej nr 5 w Kielcach. Celem spotkania było poznanie i szacunek dla kultury Indian poprzez czytanie bajki, umiejętność pracy w grupach oraz zabawę i wykonywanie tradycyjnych indiańskich pióropuszy. Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość nauki i zrozumienia potrzeby akceptacji różnic kulturowych na przykładzie kultury społeczności indiańskich.

Wycieczka do Geoparku

22 stycznia uczniowie klasy II d i II c pod opieką wychowawców p. Doroty Pyzowskiej , p. Irminy Trzcińskiej i p. Aleksandry Trojanowskiej wybrali się na wycieczkę do Geoparku w Kielcach. W Centrum Geoedukacji dzieci zwiedziły Galerię Ziemi, odbyły podróż w czasie kapsuła badawczą, a także wzięły udział w warsztatach „Stwórz sobie pamiątkę, moje pierwsze szlify”. Podczas ciekawych zajęć uczniowie poznali tajniki szlifowania i polerowania skał świętokrzyskich.

Żeglarstwo to prawdziwa przygoda - wywiad przeprowadzony przez uczennice naszej szkoły

Rozmowa z Tomaszem Brzyśkiewiczem, 46-letnim żeglarzem z Kielc
- Co Pana nakłoniło do tego, żeby zostać żeglarzem? Czy ktoś rozwinął w Panu tę pasję?
Żeglarz, to za dużo powiedziane. Po prostu lubię przygody i taki rodzaj spędzania wolnego czasu. Pasja ta rozwinęła się u mnie sama. Odkąd pamiętam, zawsze interesowały mnie książki podróżnicze. Kiedyś na Cedzynie organizowany był kurs żeglarstwa. Zgłosiłem się, ukończyłem go, wypłynąłem w rejs i bardzo mi się to spodobało.

Dla babci i dziadka

21 i 22 stycznia to dwie ważne daty w kalendarzu – Święto Babci i Dziadka.  Z tej okazji uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą panią Dorotą Chojna zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków, aby wyrazić Im  wdzięczność za okazaną miłość i wielkie serce.  Zaproszeni goście obejrzeli piękny występ artystyczny w wykonaniu dzieci, które na koniec wręczyły babciom i dziadkom laurki i złożyły serdeczne życzenia. Był wspólny taniec i konkurs, który polegał na odszukaniu przez babcie i dziadków swojego portretu wykonanego przez wnuczęta.

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 20120 roku klasa 3 d uczciła pięknym występem swoje Babcie i Dziadków. Licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać swoje dzieci i wnuki w przedstawieniu Jasełkowym. Ze wzruszeniem wysłuchali również specjalnej części poświęconej ukochanym seniorom. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!