Aktualności świetlicy

Barbórka

4 grudnia nasza świetlicę odwiedził górnik  pan Mazur.

Przedstawił On naszym podopiecznym główne elementy stroju górnika. Można było podziwiać galowy strój  jak również liczne  medale naszego gościa. Górnik opowiadał proces wydobywania  węgla. Można było podziwiać przyniesione przez pana eksponaty górnicze.

Świetlicowe Andrzejki

30 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyły się Andrzejki dla uczestników świetlicy.

Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to sie rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego juz przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

Śniadanie na szóstkę

W dniu 28 listopada podopieczna naszej świetlicy uczennica klasy 2A Maja Wolska była uczestnikiem XVII Międzyświetlicowego  Konkursu Plastyczno- Technicznego "ŻYJ ZDROWO" pod hasłem: "Śniadanie na szóstkę".

Uczennica wykonała pracę plastyczno -techniczną w formacie plakatu propagującego regularne  spożywanie śniadania. Następnie każdy uczestnik wykonał z własnych produktów śniadania.

Mój przyjaciel Miś

30 listopada 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego pt: "Mój przyjaciel Miś".  Dzieci przygotowały prace dowolną techniką na formacie A3. Jury konkursu (wychowawcy świetlicy) postanowiło przyznać nagrody za najlepsze pomysły oraz samodzielne wykonane prace.  Wszystcy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Warsztaty o cyberprzemocy

Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w warsztatach na temat cyberprzemocy. Uczniowie wraz z opiekunem mogli poznać najprostsze zabezpieczenia w internecie. Można tez było obejrzeć na filmikach jak poprawnie zabezpieczać swój komputer jak również konto na portalach społecznościowych.  Dowiedzieliśmy się jakie są najczęstsze zaniedbania i jak zapominamy o podstawach bezpieczeństwa w cyber świecie. Poznaliśmy metody jak chronić siebie i swoje dane oraz zdjęcia na komuterze.

11 listopada

13.11 Na kartach historii zapisał się fakt, że przez 123 lata, aż do 1918 roku Polski nie było na mapach.  Z tego powodu dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, ustanowiono datę 11 listopada jako rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

"W historii Polski tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli.

Jedenastego Listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

Jestem widoczny na drodze

11 W miniony poniedziałek naszą świetlicę szkolną "Pod Słoneczkiem", odwiedziły panie policjantki z I Komisariatu Policji w Kielcach. Poprowadziły one prelekcję połączoną z zajęciami warsztatowymi na temat bezpieczeństwa na drodze i w ruchu drogowym oraz w ramach akcji  "Jestem widoczny na drodze". Panie opowiedziały jak należy ubrać się aby być widocznym na drodze, podkreśliły znaczenie noszenia odblasków, powiedziały jak powinniśmy poruszać się po drodze.

Dzień Baśni

13.11. 2017 roku w świetlicy "Pod Słonkiem" odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z okazji "Dnia Baśni". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej kredkami. Dzieci rysowały ulubionych bohaterów bajek.

Najlepsze prace przygotowali:

- Marta Zając kl. IIIG

-Dominika Lampart kl. IIIG

-Krystian Kwapisz kl. IIIG

-Nikola Świtalska kl. IIIG

-Franciszek Biel kl. ID

- Bartosz Gruszczyński kl. IIIA

Dary lasu - grzyby

W dniu 19 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Kielcach odbył się Międzyświetlicowy Konkurs plastyczno- techniczny "Dary lasu- grzyby".

W konkursie tym, naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. IIIA Szałach Zofia. Nasza podopieczna wykonała grzyba z rolki papieru, filcu, bibuły i innych ozdób. Uczniowie po godzinie zmagań skończyli swoje prace, po czym udali sie do stołówki na poczęstunek.