Aktualności świetlicy

Zabawa z origami- Wiosenny bukiet

IV Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "Zabawa z origami- Wiosenny bukiet" odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 w dniu 23 kwietnia 2018 roku.

Pracę przestrzenną wykonaną metodą origami wykonała nasza uczennica Maja Wolska. Prace zostały ocenione za oryginalność, samodzielność i estetykę pracy. Maja otrzymała w konkursie wyróżnienie oraz upominki rzeczowe.

Uczennicę do konkursu przygotowały panie: B. Dąbrowska i A. Grudzień.

wiosenne motyle

„Motyle latają po łące

Są kolorowe jak kwiaty pachnące

Każdemu się one podobają i wszystkich zadziwiają.

Mają różne kolory : żółty, niebieski i czerwony.

Są ozdobą całego świata

Dlatego pozwólmy im nad polami latać.”

Dnia 13 kwietnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego pt."Wiosenne motyle".

Owoce i warzywa są na 5

W naszej szkole jest realizowany program "Owoce i warzywa są na 5". Świetlica szkolna również bierze udział w propagowaniu tej akcji. Nasi podopieczni uczą się na temat zdrowego i racjonalnego odżywianie. Uczniowie mogli  oglądać bajkę o warzywach. Następnie pani przedstawiła im prezentację o zdrowym odżywianiu. Wszyscy  wzięli udział w quizie- warzywa i owoce. Dzieci brały udział w zgadywankach oraz rebusach na powyższy temat.

Wielkanocny króliczek

15 marca 2018 r. w Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowejodbyło się rozstrzygnięcie konkursu Wielkanocny króliczek. Uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną dowolną techniką w formacie A3. Wśród licznych prac wykonanych przez uczniów świetlicy pod opieką pani Aleksandry Grudzień oraz Beaty Szpyt-Dąbrowskiej znalazło się kilku laureatów

w kategorii 7-8 lat

I miejsce Ingę Ambroży z kl. Ic ,

II miejsce Urszula Kobiec z kl. IIa,

Aktywni

Po pierwszym semestrze panie nauczycielki świetlicy chciały nagrodzić swoich podopiecznych, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem na zajęciach.  Spośród wszystkich uczestników świetlicy, których jest ponad 200 panie wybrały około 50 osób. Uczniowie ci jednak bardzo wyróżniają się na tle innych. Są oni zawsze zaangażowani i chętni do zadań, które są im stawiane. Często biorą udział w zajęciach a niekiedy sami je inicjują dla reszty grupy.

Mam kota na punkcie mleka

Na świetlicy szkolnej odbyła się seria pogadanek na temat zdrowego odżywiania pt. "Mam kota na punkcie mleka".

Na koniec cyklu uczniowie jeszcze raz mogli oglądać prezentację w pigułce na temat mleka i jego walorów zdrowotnych. Następnie chętni uczniowie pisali test wiedzy o mleku. Najwyższe noty otrzymali

Osuch M.

Nowak M.

Gil Z.

Arabski D.

Skrzyniarz K.

Osoby najlepiej znające wiedzę o mleku  zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Zbiórka dla Kieleckiego Banku Żywności

W dniach 16 i 17 marca nasi szkolni wolontariusze  wraz z nauczycielami pomagali przeprowadzić Zbiórkę dla Kieleckiego Banku Żywności. Nauczyciele wraz z uczniami zbierali żywność w sklepie Lidl przy ulicy Warszawskiej. Zebraliśmy kilkadziesiąt pudełek żywności dzięki dobrej woli i empatii ludzi robiących tam zakupy. Nauczyciele którzy brali udział w akcji to: A. Stadnicka, B. Szpyt- Dąbrowska, M. Jarząb, A. Trojanowska, A Grudzień i P. Stankowski.

Lekcja o Parkach Krajobrazowych

14 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielką zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i odpowiadali na pytania. Pani prezentowała dzieciom zagadki, a ich zadaniem było odgadywanie nazw własnych zwierząt. Następnie pani pytała o ciekawostki dotyczące wyglądu i sposobu życia leśnych przyjaciół.

Dzień Otwartej Szkoły

Dnia 13 marca 2018 roku w naszej placówce odbył się Dzień Otwartej Szkoły. Uczniowie mogli obejrzeć  przedstawienie a później zwiedzali szkołę. Na naszej świetlicy panie przygotowały krótkie warsztaty dla naszych przyszłych uczniów. Przedszkolaki mogły wykazać się robiąc kurczaczka lub królika. Mamy nadzieję, że będą nas miło wspominać i chętnie uczęszczać w przyszłym roku do naszej świetlicy "Pod Słonkiem"

Idą pierwszaki, dawne maluchy,

jeden w drugiego to same zuchy.