Aktualności świetlicy

„Dziecka prawa to ważna sprawa!”

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka czyli jeden z najważniejszych dni dla wszystkich dzieci. Z tej okazji na naszej świetlicy zorganizowane zostały zajęcia, dzięki którym dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat swoich praw. Część uczniów celebrowała ten dzień przychodząc ubrana na niebiesko, który to kolor utożsamiany jest z obchodami uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Na świetlicy powstał plakat ilustrujący Prawa Dziecka.

„Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”- spotkanie ze Strażą Miejską

19.11.2019r.  w naszej  świetlicy odbyło się spotkanie z panią Izabelą Wierzbą funkcjonariuszem Straży Miejskiej, która przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole, w domu, zagrożeń podczas zabaw na dworze. Na zakończenie uczestnicy otrzymali kolorowanki poświęcone bezpiecznym zabawom,
a osoby najbardziej aktywne dostały upominki.

Spotkanie z lekarzem

W dniu 18 listopada 2019r. w naszej świetlicy ,, Pod Słonkiem” gościliśmy panią doktor Annę Bartusiak- Chatys. Pani prelegent wyjaśniła dzieciom co to jest zdrowie, jak należy o nie dbać oraz co robić, by zapobiegać chorobom. Prowadząca rozmawiała także o przełamywaniu lęku przed szczepieniami ochronnymi, ponieważ są one potrzebne dla ochrony zdrowia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie gościem.

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

15 listopada, obchodziliśmy w świetlicy „Pod Słonkiem” Dzień Czarnego Kota. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na konieczność opieki nad tymi zwierzętami, jak i walka z uprzedzeniami  oraz przesądami dotyczącymi czarnych kotów. Świetliczaki z chęcią opowiadały o swoich zwierzątkach i ich zwyczajach. Uważnie  wysłuchały fragmentu książki

II Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorsko –Plastyczny ,,Polska-moja Ojczyzna”

W dniu 15.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 28
w Kielcach odbył się II Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Polska-moja Ojczyzna”. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i przedstawiali wcześniej przygotowaną interpretację plastyczną tego utworu. Naszą świetlicę reprezentowała Mira Kukla uczennica klasy IIIa. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wybrane wiersze. Gratulujemy naszej uczennicy Mirze Kukli udziału w konkursie!!!

Śniadanie Daje Moc!!!

Wychowankowie naszej świetlicy 12 listopada aktywnie uczestniczyli w zajęciach pt.  ,,Śniadanie Daje Moc", którego celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie zwrócili uwagę, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a pełnowartosciowe produkty, z których jest wykonane, dostarczają dużej dawki energii. Następnie wraz z wychowawcami dzieci przygotowały piękne, kolorowe kanapki.

Konkurs fotograficzny ,,Dary natury jesienią"

4 listopada 2019r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Konkursie Fotograficznym ,,Dary natury jesienią” zorganizowanym przez Świetlicę Wspierająco-Integrującą ,,Plus”w Kielcach. Celem konkursu było rozwijanie oraz promowanie pasji fotograficznych. Naszą świetlicę reprezentowało dwoje uczniów: Franciszek Trojanowski z klasy IIIB i Olga Stadnicka z klasy IIA. Spośród 166 nadesłanych fotografii praca Franciszka Trojanowskiego ,,Jesienne trawy” otrzymała wyróżnienie.

Duszki, dynie i nietoperze

30 X 2019r. w świetlicy ,,Pod słonkiem” od samego rana rozpoczęły się prace plastyczne
z duszkami, nietoperzami
i dyniami. Dzieci miały do wykonania dwa zadanie. Pierwsza grupa  kolorowała figurki z masy gipsowej farbami plakatowymi , druga grupa odrysowała
i powycinała papierowe nietoperze. Młodzi artyści z wielkim zapałem wykonywali swoje prace. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości
i satysfakcji z samodzielnie wykonanych ozdób.