Aktualności świetlicy

Samorząd Świetlicy

12.09.2017 roku w naszej świetlicy odbyły się wybory do Samorządu Świetlicy. Opiekunkami Samorządu w roku szkolnym 2017/2018 będą panie: Marlena Jarząb i Beata Szpyt- Dąbrowska.

Skład samorządu:

Przewodnicząca: Marta Zając kl. 3G

Z-ca przewodniczącej: Zofia Bąk kl. 3G

Członkowie będą pracować w dwóch sekcjach:

Sekcja kulturalna:                                          Sekcja porządkowa:

1. Garbowicz Laura kl. 3b                             1. Łatasiewicz Wojciech kl. 2a

Nasz region świętokrzyski

Uczniowie świętokrzyskich szkół mieli możliwość wziąć udział w konkursie o regionie świętokrzyskim. Wokół naszego regionu od wieków krąży wiele legend i opowieści, setki miejsc otacza aura tajemniczości .

Młodzi artyści mieli napisać wiersz/ opowiadanie/  reportaż. Mogli również wykonać pracę plastyczną na 1 z 3 tematów:

Moje zdrowie- mój skarb

29 maja 2017 roku w naszej świetlicy odbył się Quiz " Moje zdrowie- mój skarb". Pytania do testu ułożyła pani Marlena Jarząb swoje wiadomości z zakresu zdrowia, odżywiania i zdrowego trybu życia sprawdzało 13 uczniów.

I miejsce zajęła K. Cedro

II miejsce N. Cierlikowska

Z plecakiem w świat

19 maja 2017 roku dzieci wraz z paniami: Marleną Jarząb i Beatą Dąbrowską, w ramach realizacji projektu "Z plecakiem w świat" wyruszyły celem rozpoznania krzewów i drzew.

Pani Beata opowiadała dzieciom ciekawostki ze świata przyrody, pokazywała charakterystyczne liście i kwiaty. Uczniowie dowiedzieli się, że brzoza jest bardzo zdrowym drzewem i daje pozytywną energię.

Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem.

Bajki - czytajki

9 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu czytelniczo- plastycznego naszej świetlicy pod tytułem "Bajki -czytajki".

Przez 14 tygodni nasi podopieczni słuchali różnorodnych bajek, które były im głośno czytane. Nasi uczniowie potem rysowali prace plastyczne do tekstu. Młodsi uczniowie kolorowali przygotowane kolorowanki zaś starsi rysowali własne prace. Można je było podziwiać na cotygodniowej wystawie.

Moja mama

Dnia 26 maja 2017 roku w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie  VII konkursu plastycznego pt. "Moja Mama".

Uczennice naszej świetlicy szkolnej "pod słonkiem"

Haba Natalia

Dąbrowska  Amelia

Dróżdż Aleksandra

Biel Natalia

Stelmach Julia

Bąk Zofia

Upominek dla mamy

Uczennica kl. 3c Alicja Bartkowska zajęła I miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno -Technicznym pt. "Upominek dla mamy". Ala wykonała swoją pracę wykorzystując różne techniki plastyczne i różne materiały. Jej praca została najwyżej oceniona przez jury. Uczennicę do konkursu przygotowała p. E. Wrześniewska.