Aktualności świetlicy

Poznajemy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczniowie z klasy Id w piękny słoneczny dzień wybrali się na spacer, by poznawać w praktyce przepisy ruchu drogowego. Wychowawca klasy pani Dorota Pyzowska oraz nauczyciele świetlicy pani Aleksandra Trojanowska i pani Ewa Bedla bardzo dokładnie wyjaśniły gdzie i w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, co oznaczają kolory na sygnalizatorze świetlnym, jak nazywają się znaki drogowe oraz dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest bardzo ważne.

Spotkanie z panem Krzysztofem Żołądkiem

W dniu 14 września 2018 roku naszą świetlicę „Pod Słonkiem”, działającą przy Szkole Podstawowej nr 27 im. K.K. Baczyńskiego w Kielcach, odwiedził pan Krzysztof Żołądek. Nasz gość prowadzi stronę internetową – serwis dla turystów,  swietokrzyskie.org.pl i jest powszechnie znany ze swojego zamiłowania do naszej małej ojczyzny. Dzisiaj spotkaliśmy się z nim by poznać bliżej nasz wspaniały region, obfitujący w wiele atrakcji turystycznych.

Świetliczak

20 czerwca 2018 roku w Świetlicy "Pod Słonkiem" odbyło się wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych uczniów. Dzieci zostały docenione za aktywny udział w zajęciach przyrodniczych, plastycznych i czytelniczych.

Nauczyciele- wychowawcy wyróżnili 33 osoby, w tym za pracę całoroczną 13 osób. Nagrodę specjalną otrzymał Kacper Zawal z kl. ID, który zawsze chętnie wykonywał prace, a nawet potrafił robić 3 ozdoby podczas zajęć.

Spotkanie z policjantką

7 czerwca 2018 r. świetlicę odwiedziła pani sierż. Joanna Woźniak-Krześ. Pani policjantka opowiedziała uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wakacji. Jak należy zachować się podczas odpoczynku od obowiązków szkolnych,  w czasie wyjazdów na zabaw i atrakcji, wyjazdów na wypoczynek. Przypomniała o  zachowaniu zasada bezpieczeństwa osobistego odpoczywając przy akwenach, terenach leśnych, na osiedlu czy w kontaktach z nieznajomymi.

Prelekcja Sanepidu

W świetlicy szkolnej Pod Słonkiem 4 czerwca 2018 r. pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z  Powiatowego Inspektoratu Sanitarno- Epidemiologicznego w Kielcach  przeprowadzili prelekcje na temat zdrowia.

Międzyświetlicowy Konkurs pt; "Zwierzęta i ... ja"

30 maja 2018 roku w "Świetlicy pod Słonkiem" odbył sie II Międzyświetlicowy Konkurs pt; "Zwierzęta i ... ja". Tematem tegorocznego konkursu były owady. Uczestnicy zaprezentowali samodzielnie wybrane wiersze i prace plastyczne wykonane pastelami olejnymi, zgodne z tematyką konkursu.

Jury w składzie: p. Agnieszka Mojecka(plastyk z Klubu "Uroczysko"), p. Ewa Hozer(nauczyciel- polonista z SP nr 27), p. Małgorzata Sowa(dyrektor SP nr 27).

Dzień Matki i Ojca

Mama i tata to  słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla każdego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem.

Zabawa z origami- Wiosenny bukiet

IV Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "Zabawa z origami- Wiosenny bukiet" odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 w dniu 23 kwietnia 2018 roku.

Pracę przestrzenną wykonaną metodą origami wykonała nasza uczennica Maja Wolska. Prace zostały ocenione za oryginalność, samodzielność i estetykę pracy. Maja otrzymała w konkursie wyróżnienie oraz upominki rzeczowe.

Uczennicę do konkursu przygotowały panie: B. Dąbrowska i A. Grudzień.

wiosenne motyle

„Motyle latają po łące

Są kolorowe jak kwiaty pachnące

Każdemu się one podobają i wszystkich zadziwiają.

Mają różne kolory : żółty, niebieski i czerwony.

Są ozdobą całego świata

Dlatego pozwólmy im nad polami latać.”

Dnia 13 kwietnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego pt."Wiosenne motyle".

Owoce i warzywa są na 5

W naszej szkole jest realizowany program "Owoce i warzywa są na 5". Świetlica szkolna również bierze udział w propagowaniu tej akcji. Nasi podopieczni uczą się na temat zdrowego i racjonalnego odżywianie. Uczniowie mogli  oglądać bajkę o warzywach. Następnie pani przedstawiła im prezentację o zdrowym odżywianiu. Wszyscy  wzięli udział w quizie- warzywa i owoce. Dzieci brały udział w zgadywankach oraz rebusach na powyższy temat.