Aktualności świetlicy

Dbamy o swoje zdrowie i innych

Witajcie. W tym tygodniu  zachęcamy Was do dbania o zdrowie swoje i bliskich. Chcielibyśmy w tym trudnym dla wszystkich czasie pokazać Wam jak dbać o zdrowie oraz jak unikać zagrożeń związanych
z koronawirusem. Przygotowaliśmy dla Was zajęcia i zabawy do wykonania w domu.

Poniedziałek 30.03.2020r.

Witaj wiosno-propozycje zajęć i zabaw dla dzieci

Witajcie. W tym tygodniu chcielibyśmy zabrać was w podróż do Krainy Wiosny. Przygotowaliśmy dla Was zajęcia i zabawy do wykonania w domu.  Przypominamy, że udział w tych zadaniach  odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności rodzica i ucznia.

Poniedziałek 23.03.2020r.

Charakterystyczne zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Jakie są pierwsze zwiastuny wiosny?

8 marca Dzień Kobiet w świetlicy

8 marca to szczególnie miły dzień dla kobiet młodszych i troszkę starszych. Ponieważ w tym roku Święto Kobiet przypada w niedzielę , w świetlicy szkolnej ,,Pod słonkiem" ten dzień świętowaliśmy 6 marca. Chłopcy złożyli Paniom Wychowawczyniom i koleżankom piękne życzenia, wręczyli własnoręcznie zrobione kwiaty z bibuły, a także zaśpiewali nam sto lat.
Wszystkim Kobietom życzymy szczęścia, radości i spełnienia marzeń!!!

Twoja krew-moje życie

19 lutego 2020r. w świetlicy odbyło się spotkanie z panią Renatą Klepko z Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, poświęcone Akcji Honorowego Dawstwa Krwi. Pani prelegent omówiła z dziećmi następujące kwestie: co to jest krew i jakie funkcje spełnia w organiźmie człowieka, eodzaje grup krwi, jej skład oraz sposób oddawania. Uczestnicy spotkania obejrzeli film edukacyjny na temat krwiodawców, z którego dowiedzieli się kto może zostać krwiodawcą .

Święto Babci i Dziadka

24.01.2020 r. klasa I b wspólnie z nauczycielami ze świetlicy szkolnej ,,Pod słonkiem" zorganizowali Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście obejrzeli piękny występ artystyczny w wykonaniu dzieci, które na koniec wręczyły babciom i dziadkom laurki oraz  słodki upominek. Uczniowie złożyli swoim ukochanym dziadkom serdeczne życzenia   oraz  zaśpiewali „Sto lat”. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę, przygotowaną przez dzieci, przedstawiającą ich  babcię i dziadka.