Aktualności świetlicy

10 października Dzień Drzewa

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Uczniowie  w naszej świetlicy ,, Pod słonkiem” aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których  poszerzyli swoją wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka, a także skąd wzięło się święto drzewa i dlaczego je obchodzimy. Obejrzały także prezentację multimedialną pt.: „Las”. Świetlicę szkolną  ozdobiła wystawa pięknych prac, wykonana przez dzieci podczas zajęć plastyczno-technicznych.

Ćwiczenia ewakuacyjne

W dniu 27.09.2019r.o godz. 12.30 uczniowie, nauczyciele oraz  pracownicy szkoły uczestniczyli w ćwiczeniach ewakuacyjnych.  Na sygnał trzech dzwonków 59 uczniów ze świetlicy wraz z wychowawcami opuściło budynek szkoły. Następnie po ćwiczeniach ewakuacyjnych odbyła się krótka pogadanka przez przedstawiciela Straży Pożarnej na temat szybkiej i sprawnej ewakuacji w trakcie zagrożenia pożarowego.

Europejski Tydzień Sportu pod hasłem #Be Active ( Bądź Aktywny).

W dniach 23.09-30.09 2019r. uczniowie świetlicy ,, Pod słonkiem”  aktywnie uczestniczyli w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem #Be Active (Bądź Aktywny), którego celem było promowanie aktywności fizycznej.  Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i grach sportowych organizowanych przez nauczycieli świetlicy.

Przedstawienie z okazji Dnia Rodziny

11 czerwca 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie z okazji Święta Rodziny. Apel zaprezentowali uczniowie klasy Id przygotowani przez Panią Dorotę Chojnę i Panią Katarzynę Możdżonek recytując piękne wiersze, śpiewając piosenki rodzinne i tańcząc dwa układy taneczne. Przedstawienie było gorąco oklaskiwane przez rodziców i dziadków uczniów. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zatańczyli wspólnie "Belgijkę".

Śpiewać każdy może…

W dniu 21.05.2019r. w świetlicy ,,Pod słonkiem” odbył się konkurs piosenki. Dzieci wykazały się wspaniałym talentem wokalnym. Zaśpiewały swoje ulubione utwory. Uczestnicy biorący udział
w konkursie za swój występ otrzymali brawa od widzów i nagrody od jury. Mamy nadzieję, że kolejne występy będą już niebawem……….

Walizka z historią

W dniu 7. 05.2019r. świetlicę ,,Pod słonkiem” odwiedziła pani Iwona Grabczak adiunkt z Muzeum Historii Kielc przywożąc  do szkoły ,,walizkę z historią”. Uczniowie z ciekawością spoglądali na starą tekturową walizkę, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu towarzyszyła podróżnym. Pani adiunkt po kolei wyjmowała z walizki różne przedmioty, które dawniej służyły ludziom w codziennym życiu i omawiała ich przeznaczenie.