Aktualności świetlicy

Kartka z kalendarza

31 stycznia 2018 roku na świetlicy szkolnej "Pod Słonkiem" odbyło sie rozstrzygnięcie kolejnego konkursu, który przygotowały nauczycielki świetlicy.  Dzieci miały za zadanie na bloku formatu A3 przygotować swoje propozycje i wizualizacje jak powinna wyglądać kartka z kalendarza, jakie święta powinna zawierać i jaką szatą graficzną powinna być oprawiona. Uczniowie dostarczyli swoje propozycje.

Dokarmiamy ptaki

Zima to upragniony czas dla dzieci, pełen zabaw i szaleństw na śniegu. Ale niestety zima to bardzo trudny okres dla zwierząt, w tym także ptaków. Na dworze jest zimno, a pod przykrywą śniegu ciężko znaleźć pożywienie.

Dlatego aby pomóc ptakom przetrwać ten niekorzystny czas, dnia 17 stycznia 2018 roku, nauczyciele p. B. Szpyt- Dąbrowska i M. Jarząb wraz z uczniami ze świetlicy "Pod Słonkiem", przygotowały karmniki. Zostały one umieszczone  na krzewach przy naszej szkole.

Konkurs choinkowy

20 grudnia 2017 roku w naszej świetlicy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą, wiszącą ozdobę choinkową.

Jury oceniło przede wszystkim pomysł, jakość i oryginalność  wykonania.

Dzieci przygotowały ciekawe prace np. mikołajki z pędzelków, bombki- bałwanki z żarówek, choinkę z włóczki i serduszko ze styropianu.

Miejsca na podium zajęli:

I. Koperek Szymon kl. 1D

II. Sańpruch Igor kl. 1D

III. Kulasek Michał kl. 1D

Mały Pisarz

19.12.2017 roku w szkole Podstawowej nr 11 w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Mały Pisarz". W tym roku komisja zaproponowała trzy tematy do wyboru: "Bajkowy galimatias- zmieniamy rozwinięcie i zakończenie znanej bajki", "Moje wyjątkowe i niezapomniane spotkanie ze św. Mikołajem"- opowieść, " Opowieść wigilijna lub bożonarodzeniowa".

Wigilia w Świetlicy

18.12. 2017 roku zebraliśmy się w naszej świetlicy na spotkaniu opłatkowym. Dzieci obejrzały występ jasełkowy przygotowany przez s. Agatę i klasę 4C. Następnie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy i złożyliśmy sobie życzenia. Dla wszystkich gości  przygotowano poczęstunek. Miła i życzliwa atmosfera udzieliła się wszystkim dzieciom. Za organizację spotkania były odpowiedzialne panie: A. Grudzień i B. Szpyt- Dąbrowska.

Świąteczny witraż

W dniu 14. 12. 2017r. odbył się XVIII Międzyświetlicowy Konkurs plastyczno -techniczny "Świąteczny witraż organizowany przez Szkołę Podstawową nr 25 w Kielcach.

Naszą świetlicę reprezentował Laskowski Jakub uczeń klasy IA.

Konkurs "Choinka dla Świętego Mikołaja"

11 grudnia 2017 roku w Klubie Malucha przy Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Choinka dla Świętego Mikołaja".

Panie zorganizowały fantastyczny występ teatrzyku Skrzat pt: "List do Św. Mikołaja". Dzieci dobrze się bawiły i chętnie odpowiadały na pytania.

Następnie p. Małgorzata zaproponowała by słuchacze zaśpiewali piosenki o Św. Mikołaju. Po wysłuchaniu 2 utworów- Św. Mikołaj pojawił się z wielkim workiem prezentów.