Aktualności świetlicy

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły"

Finał konkursu dla klas I ,, Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły"

Konkurs plastyczny dla klas I zorganizowany przez wychowawców świetlicy został rozstrzygnięty. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczniom za piękne prace, szczególne podziękowania kierujemy do  klasy I a i I b za największą liczbę prac .
A o to nasi laureaci:

I miejsce:
Nikola Adamczyk Ib
Wiktor Służalec Ia

Konkurs plastyczny ,, Kochaj Polskę"

16 marca 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Kochaj Polskę " zorganizowany przez Stowarzyszenie Kieleckich Patriotów. Wzięły w nim udział uczennice klasy I c, które pod czujnym okiem wychowawców świetlicy ,, Pod Słonkiem" wykonały piękne prace i zostały one docenione przez jury konkursu.

A oto wyniki:

Zuzia Gawlik - II miejsce
Karolina Lech- III miejsce
Alicja Mieszczankowska- III miejsce

Wystawa o Chopinie.

211 rocznica urodzin Fryderyka Chopina
1 marca 2021 roku obchodziliśmy 211 rocznicę urodzin
Fryderyka Chopina. Z tej okazji zwiedziliśmy wystawę
przygotowaną przez bibliotekę szkolną "U Sowy Poczytajki"
poświęconą życiu i twórczości tego wybitnego polskiego
kompozytora i pianisty. W świetlicy słuchaliśmy utworów
Fryderyka Chopina i malowaliśmy obrazki zainspirowane jego

Test wiedzy o ruchu drogowym dla kl. III.

Rozdanie nagród -
Dnia 26 lutego Pani Dyrektor Małgorzata Sowa wraz z Panią Agnieszką Stadnicką wręczyły nagrody i dyplomy uczestnikom testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów klas III.  Pytania testowe zostały przygotowane przez Panią Magdalenę Gondek- Przytułę. Uczniowie musieli zmierzyć się z 12 pytaniami z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzień Dinozaura!

26 lutego - Dzień Dinozaura

Choć dinozaury dawno już wyginęly, nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzimy 26 lutego. Z tej okazji Szymon z klasy II A przygotował dla kolegów i koleżanek ze świetlicy szkolnej piękną prezentację. Wszystie pomoce wykonał samodzielnie. Przyniósł też albumy i figurki dinozaurów ze swojej kolekcji. Wszyscy z zaciekawieniem sluchaliśmy Szymona!BRAWO SZYMON!!!

Kosmiczny tydzień!

KOSMICZ NY TYDZIEŃ!

Ostatni tydzień lutego był naprawdę kosmiczny....Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o kosmosie, poznaliśmy historię pierwszego lądowania na Księżycu oraz nazwy planet. Wspólnie namalowaliśmy plakat Układu Słonecznego. Dzieci wykonały piękne, kolorowe rakiety oraz kosmonautów z folii almniniowej. Wszystkie prace ozdobiły naszą salę. Świetliczaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą na temat kosmosu.