Aktualności świetlicy

Przedstawienie z okazji Dnia Rodziny

11 czerwca 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie z okazji Święta Rodziny. Apel zaprezentowali uczniowie klasy Id przygotowani przez Panią Dorotę Chojnę i Panią Katarzynę Możdżonek recytując piękne wiersze, śpiewając piosenki rodzinne i tańcząc dwa układy taneczne. Przedstawienie było gorąco oklaskiwane przez rodziców i dziadków uczniów. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zatańczyli wspólnie "Belgijkę".

Śpiewać każdy może…

W dniu 21.05.2019r. w świetlicy ,,Pod słonkiem” odbył się konkurs piosenki. Dzieci wykazały się wspaniałym talentem wokalnym. Zaśpiewały swoje ulubione utwory. Uczestnicy biorący udział
w konkursie za swój występ otrzymali brawa od widzów i nagrody od jury. Mamy nadzieję, że kolejne występy będą już niebawem……….

Walizka z historią

W dniu 7. 05.2019r. świetlicę ,,Pod słonkiem” odwiedziła pani Iwona Grabczak adiunkt z Muzeum Historii Kielc przywożąc  do szkoły ,,walizkę z historią”. Uczniowie z ciekawością spoglądali na starą tekturową walizkę, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu towarzyszyła podróżnym. Pani adiunkt po kolei wyjmowała z walizki różne przedmioty, które dawniej służyły ludziom w codziennym życiu i omawiała ich przeznaczenie.

Pamiętamy o ptakach zimą

Spadek temperatury  i opady śniegu wywierają znaczący wpływ na życie ptaków. Dostęp do pożywienia  jest o tej porze roku  bardzo utrudniony. Uciekając z północy i wschodu przed chłodem i głodem, przybywają do nas jemiołuszki, gile i śnieguły. Ptaki osiadłe nie odlatują . Są to wróble, sroki, dzięcioły, kosy, kruki, wrony, jastrzębie.

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Grudzień jest miesiącem, w którym każdy czeka na magię Świąt Bożego Narodzenia.
W naszej świetlicy również można było poczuć świąteczną atmosferę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pod opieką pani Doroty Chojny własnoręcznie wykonali stroiki na stół wigilijny.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku życzą nauczyciele i wychowankowie świetlicy.

,,Mały pisarz”

W dniu 18.12.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie IX Międzyświetlicowego Konkursu Literackiego ,,Mały pisarz”. Reprezentantka naszej świetlicy Olga Stadnicka z klasy Ia zajęła III miejsce za napisanie i zilustrowanie bajki ,,Zło dobrem zwyciężaj”. Otrzymała dyplom
i nagrody rzeczowe. Uczennicę do konkursu przygotowały panie Aleksandra Trojanowska
i Agnieszka Stadnicka.