Aktualności świetlicy

XX Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno – Techniczny w SP nr 25 -„Świąteczna kartka”

W dniu 18 grudnia w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach odbył się XX Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno – Techniczny „Świąteczna kartka”, w którym wzięło udział 16 szkół. Zadaniem  każdego uczestnika było  samodzielne wykonanie „Świątecznej kartki” dowolną techniką plastyczną. Naszą świetlicę reprezentował Leon Prasołek z klasy IIb. Chłopiec wykonał wspaniałą kartkę za którą otrzymał III miejsce . Serdecznie gratulujemy!!!

Jestem bezpieczny- spotkanie z funkcjonariuszem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

18 grudnia 2019r. tuż przed feriami świątecznymi w naszej świetlicy ,,Pod Słonkiem" gosciliśmy panią sierż.sztab.ErwinęNowacką-Rylską z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Nasz gość przypomniał  zasady, które powinniśmy przestrzegać, aby nie przydarzył nam się żaden wypadek.

Międzyświetlicowy Konkurs Literacki „Mały Pisarz”

17 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie IX  Międzyświetlicowego Konkursu Literackiego „Mały Pisarz”. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie bajki lub opowiadania na wybrany temat i wykonanie do niej ilustracji. Naszą świetlicę reprezentował Leon Prasołek  uczeń klasy IIb. Za swoje opowiadanie pt. ,,Mała pomocna dłoń” Leon otrzymał 3 miejce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich !!!

XV Międzyświetlicowy Konkurs Piosenki ,,Na świąteczną nutę”

W dniu 12.12.2019r. w  Szkole Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach odbył się XV Międzyświetlicowy Konkurs Piosenki ”Na świąteczną nutę”. Naszą świetlicę reprezentowała Sandra Grabowska uczennica klasy II C. Sandra zaśpiewała piosenkę pt. ,,Już pierwsza gwiazdka” i zajęła II MIEJSCE. Młodej wokalistce serdecznie gratulujemy !!!

,,Poznajemy znaki drogowe”

6 grudnia 2019 r. w świetlicy szkolnej ,, Pod słonkiem” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu         pt. ,,Poznajemy znaki drogowe” zorganizowanego dla uczniów klas trzecich. Dzieci pisemnie odpowiadały na pytania testowe przygotowane przez panią Monikę Podobińską i panią Agatę Szcześniak. Celem konkursu było przybliżenie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą, a podstawowe znaki drogowe nie były im obce.

Św. Mikołaj w świetlicy!

6 grudnia naszą świetlicę odwiedził szczególny gość - Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodki upominek. Uczniowie piosenką podziękowali za wizytę i  i poprosili Mikołaja, aby przybył do naszej świetlicy również w przyszłym roku.
Cóż to była za wizyta!

Spotkanie z górnikiem

4.12.2019r. w świetlicy szkolnej ,,Pod słonkiem” odbyło się spotkanie z górnikiem panem Jurkiem Mazurem, który opowiedział legendę o Św. Barbarze- patronce górników oraz o ciężkiej i czasem niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci maiły okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej- czako, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę.

XIX Międzyświetlicowy Konkurs,, Żyj zdrowo” pod hasłem ,,Mój ulubiony deser”

W dniu 28 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Kielcach odbył się Międzyświetlicowy Konkurs „ŻYJ ZDROWO” pod hasłem „Mój ulubiony deser”. Zadaniem uczestników  było wykonanie ulubionego deseru. Naszą świetlicę reprezentowała uczennica klasy II A – Olga Stadnicka, która  samodzielnie przygotowała ,,Kolorowy zawrót głowy”.  Za swoją pracę otrzymała III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszyscy kochamy misie

Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Słodki niedźwiadek jest  nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem.