W świetlicy szkolnej Pod Słonkiem 4 czerwca 2018 r. pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowego Inspektoratu Sanitarno- Epidemiologicznego w Kielcach przeprowadzili prelekcje na temat zdrowia.
Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o zdrowie. Zapoznali się z higieną mycia, zaniedbaniami higienicznymi, skutkami biernego palenia, kleszczowego zapalenia mózgu. Każdy uczeń powiedział jak należy dbać o zdrowie, dzieci na zajęciach warsztatowych pokazał jak należy myć ręce.
Odbył się quiz wiedzy, przekazano uczniom materiały edukacyjne, na koniec spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny ,,O skutkach kleszczowego zapalenia mózgu”. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie spotkania były pani A. Grudzień i B. Szpyt -Dąbrowska.