Ostatnio na lekcji biologii w klasie 6b odbyło się kolejne, niezwykłe spotkanie z żywymi zwierzętami. Jedna z uczennic- Nikola przyniosła do klasy swoje trzy oswojone szczurki.
Uczniowie mogli podziwiać, jak niezwykle mądre są te ssaki – reagują na swoje imiona, potrafią podawać łapkę, a nawet tak jak my, mają łaskotki. Nikola i Hania przygotowały także interesującą prezentację multimedialną o ich budowie, zwyczajach i diecie. Na zakończenie przeprowadziły dla uczniów z klasy konkurs, dotyczący tych sympatycznych zwierzaków, co sprawiło, że lekcja była wyjątkowo ciekawa. Szczurki zrobiły tak dobre wrażenie wśród uczniów, że Hania i Nikola odwiedziły z nimi pozostałe klasy szóste oraz trzecie.


