Aktualności

Realizacja projektu „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA – edukacja dla bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów w Kielcach”

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Aktywności Zawodowej „PASSA” w ramach realizacji projektu „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA – edukacja dla bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów w Kielcach”. Projekt jest dofinansowany przez MSWiA w ramach programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka na lata 2016-2017. Zakłada podjęcie różnorodnych działań prowadzących do podniesienia  bezpieczeństwa w placówce oświatowej i jej najbliższym otoczeniu.

W terminie 02.10.2017 r. – 20.12.2017 zostaną przeprowadzone różnorodne przedsięwzięcia:

Zajęcia z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Kielcach

06.10.2017r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach spotkali się z uczniami klas V oraz VI naszej szkoły. Uczniowie podczas zorganizowanych przez pedagoga zajęć profilaktycznych poznali podstawowe pojęcia związane z „Ustawą o postępowaniu w sprawach osób nieletnich”, a także z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy dowiedzieli się czym jest agresja, bullying, a także jakie są rodzaje przemocy.