
Wyłącz światło w sobotę 28 marca od 20.30 do 21.30
Akcja Godzina dla Ziemi WWF, polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę, w trosce o naszą Planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. Tegoroczna kampania „Nie tamujmy rzek, niech płyną!” ma przedstawić Polakom całą prawdę o tamach i pokazać, co można zrobić, aby uniknąć ich szkodliwego wpływu zarówno na ludzi, jak i środowisko.
Gorąco zachęcamy wszystkich Uczniów Naszej Szkoły oraz mieszkańców Kielc i okolic do tego, aby w dniu 28 marca o godz. 20.30 zgasili światła w geście poparcia dla idei ochrony naszego wspólnego domu, planety Ziemi!
Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: https://godzinadlaziemi.pl/ - polecamy zwłaszcza fakty i mity dotyczące rzek.
10 KSIĄŻEK O EKOLOGII WODY, których przeczytanie rekomenduje Uczniom starszym i młodszym Biblioteka Szkolna „U Sowy Poczytajki”:
- „Rzeki. Podróż po meandrach historii, przyrody i kultury” Petera Gosa (Wydawnictwo Dwie Siostry),
- „Oto rzeka szeroka jest” Wandy Szymanowskiej (Wydawnictwo Literackie Białe Pióro),
- „Książka o wodzie” Aleksandry Kardaś (Wydawnictwo MG),
- „Drobinka Śmieszynka, czyli przygody kropelki wody” Liliany Bardijewskiej (Wydawnictwo Bajka),
- „Podróż kropli wody” Marii Krah-Schmidt (Miedzynarodowe Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej),
- „Misja Inspektora Maskonura” Zofii Staneckiej (Wydawnictwo EGMONT),
- „Dlaczego mamy oszczędzać wodę?” Aleksandry Szkoda (Stowarzyszenie Przyjaciół PAH),
- „Plusk! Jak oszczędzać wodę” z serii „Dbamy o nasza planetę. Nie sami – z rodzicami!” Núrii i Empara Jimenez (Wydawnictwo Biobooks),
- „Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić by ocalić planetę” Kim McKey i Jenny Bonin (Wydawnictwo G+J GBA, patronat National Geographic),
- „Plastik fantastic?” Eun-Ju Kim (Wydawnictwo Babaryba).
Opracowała: P. Karykowska