![](/sites/default/files/styles/large/public/img/2022/21062022/29102021/nid2180/imgp6862.jpg?itok=Tf0LgVpT)
19 października uczniowie klas 8C, 8D i 8G wraz z p. wicedyrektorem Marcinem Braniewskim oraz wychowawcami p. Martą Manecką, p. Anną Misztal i p. Dawidem Ślusarczykiem uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. Główny punkt wyjazdu stanowiła wizyta w Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady na Majdanku. Za jej sprawą uczniowie mogli się przekonać o skali zbrodni popełnianych przez Niemców podczas II wojny światowej.
Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Lublina. Spacer po Starym Mieście został rozpoczęty od wizyty na Zamku Lubelskim. To właśnie tam podpisano akt unii polsko-litewskiej w 1569 roku. Później uczestnicy wycieczki wędrowali ulicą Grodzką i przy okazji mogli zobaczyć dawną siedzibę Trybunału Koronnego, Bramę Krakowską oraz Basztę Gotycką. Po odwiedzeniu najważniejszych miejsc na Starym Mieście wszyscy udali się na obiad.
Po posiłku nastąpił czas na zakup pamiątek z Koziego Grodu. Kilkanaście minut poświęcono również na spacer po lubelskim deptaku – Krakowskim Przedmieściu oraz na wykonanie pamiątkowych fotografii na Placu Litewskim.
Ostatnim punktem wyjazdu do Lublina była wizyta w Muzeum Cebularza. Każdy z uczniów mógł samodzielnie zmierzyć się z wyzwaniem, jakim było przygotowanie tego specjału lubelskiej kuchni. Kilka minut po godzinie 17 uczestnicy wyjazdu opuścili Lublin i po trzech godzinach dotarli do Kielc.
Wyjazd edukacyjny do Lublina połączył w sobie zarówno miło spędzony czas w gronie kolegów, jak i możliwość odwiedzenia miejsc nieodłącznie związanych z historią Polski.