
9 i 10 czerwca uczniowie klas 6B i 6C udali się na wycieczkę w Bieszczady.
Pierwszy punkt wyprawy stanowiła Komańcza, w której młodzi podróżnicy odwiedzili Izbę Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tam poznali okoliczności uwięzienia Prymasa Tysiąclecia oraz zobaczyli pamiątki jakie po sobie pozostawił.
Później grupa pojechała do Soliny. Pierwszą atrakcją był przejazd kolejką gondolową. Dzięki tej podróży uczniowie będąc 100 nawet metrów nad poziomem terenu mogli podziwiać Zalew Soliński oraz bieszczadzkie wzniesienia.
Następnie cała grupa udała się na spacer po zaporze na Zalewie Solińskim będącej największą tego typu konstrukcją w Polsce. Szczególną uwagę przykuła przejrzysta woda, w której bez trudu można było zaobserwować pływające karpie oraz okonie.
Drugiego dnia wycieczki ponownie udano się nad Solinę. Tym razem w celu odbycia niemal godzinnego rejsu po jeziorze. Dla wielu uczestników wyprawy podróż statkiem stanowiła największą atrakcję. Świadczy o tym fakt, że niektórzy co odważniejsi chętnie zatańczyli w rytm znanego przeboju Wojciecha Gąssowskiego. Mistrzom pokładowego (i nie tylko) parkietu serdecznie gratulujemy!
Po niezapomnianym rejsie przyszedł czas na podróż do Sanoka i ostatni punkt dwudniowej wyprawy, którym była wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego. Jak słusznie zauważyli co bardziej wnikliwi obserwatorzy krajobrazy przypominały te znane z powieści oraz filmu „Znachor”. Niemały popłoch wywołał pobyt w sali szkolnej sprzed stu lat. Rodziców oraz Władze Szkoły uspokajamy jednak, że tzw. dyscyplina ani razu nie poszła w ruch (prosimy zatem nie zgłaszać skarg na opiekunów przy pomocy aplikacji RESQL). Po pobycie w skansenie nadeszła pora na powrót do Kielc.
Wychowawcy klas szóstych składają serdecznie podziękowania opiekunom zaangażowanym w pomoc przy organizacji wycieczki – p. Monice Jedynak, p. Ewie Kunderze, p. Ewie Leśniak i p. Annie Skrzyniarz.