18.10.2022r. Rozpoczęliśmy dalszą przygodę Zdobywców Korony Gór Świętokrzyskich. Tym razem zdobyliśmy dwa szyty. Najpierw wyruszyliśmy do miejscowości Zalezianka, gdzie wśród pięknych uroków jesieni zdobyliśmy Górę Osieczyńską 407m.n.p.m. Znalezienie jej zajęło nam trochę czasu. Poszliśmy za daleko. Gdy się cofnęliśmy, znaleźliśmy oznaczone na mapie zejście. Pomimo pięknej pogody ścieżka nie zachęcała do marszu. Była błotnista, zarośnięta trawą
i krzewami. Wygląda na to, że czerwony szlak przebiegający przez Płaskowyż Suchedniowski zmienił swój przebieg i część prowadząca przez Osieczyńską Górę została zlikwidowana. Znalezienie szczytu nastręcza kolejne trudności, nie jest on oznaczony, a wzrokowo trudno określić najwyższe miejsce.
Następnym miejscem do którego się udaliśmy był Michniów, miejscowość koło Suchedniowa. Tam piękną drogą leśną dotarliśmy do rezerwatu przyrody - Kamienia Michniowskiego 423m.n.p.m., który położony jest na terenie Sieradowskiego Parku Krajobrazowego. Na szczególną uwagę zasługuje położona tu Jaskinia Ponurego, w której ukrywali się partyzanci podczas II wojny światowej oraz powstańcy styczniowi.
Po około dwugodzinnym spacerze wśród pięknych widoków jesieni dotarliśmy do Michniowa i udaliśmy się do Mauzoleum Wsi Polskiej. Odwiedziliśmy muzeum historyczno- martyrologiczne, którego głównym celem jest zachowanie pamięci o 817 spacyfikowanych w czasie II wojny światowej wsiach polskich. Odwiedziliśmy również, znajdujący się tutaj zbiorowy grób pomordowanych mieszkańców Michniowa w dniach 12-13 lipca 1943r. Muzeum jest jednocześnie miejscem Pamięci Narodowej.